HELYSZÍNI BEMUTATÓT CSAK INGATLANOSSAL VAGY CSAK NÉLKÜLE

2013.04.12. Szűcs László

Vannak akik igénylik, hogy az ingatlanos ott legyen a helyszínen, mikor bemutatásra kerül a vevőjelöltnek, mert félnek az idegenektől… Nem egyszer beleakadtam ebbe a dilemmába.
 

Erről mostanában túl sok embernek kellett kiselőadást tartanom, ezért gondoltam, megírom a tapasztalataimat. A házak, amikbe betörtek, a tulajdonosokkal történt beszélgetések alapján, elsősorban az volt a közös, hogy vagy nem voltak otthon, vagy nem volt riasztó, vagy nem vigyáztak alapvetően az ingatlan bezárására.

Végül is arra jutottam, hogy attól, hogy az ingatlant árulod, vagy kiteszel egy táblát, illetve, hogy kiírod a hirdetésbe a pontos ingatlan címet, még nem lesz sem kevésbé, sem jobban betörésveszélyes a házad, vagy a lakásod.

Ha attól félsz, hogy miközben árulod a lakásod / házad, és beengedsz valakit, akit nem kellene, akkor tegyél meg annyit, hogy mielőtt beengeded, legalább nézz rá, és ha valamiért úgy érzékeled, hogy nem szabad ajtót nyitnod, higgy a megérzésednek, és egyszerűen utasítsd el a bemutatást. Nyilván meg van erre a diplomatikus mód.

Ezt ugyanezzel a megközelítéssel az utcán való esti sétára, és akármilyen bejárati ajtón kopogtató emberre elmondhatjuk, ugye?

Szóval nagyon sok élethelyzet van, amikor az embert megtámadhatják – ehhez nem kell ingatlant árulni.

Épp minap egyik kedves megbízóm hívott fel reggel a bemutató előtt, hogy alig tudott aludni, mert az érdeklődő, aki jelentkezett közvetlenül nála (ilyen megbízást kötöttünk) nélkülem ment volna el, és mivel a „kedves” munkatársai felizgatták, hogy akárki is lehetett a betelefonáló, és „mi van, ha rátámadnak”.

– Erről megint a fősodrású média jut eszembe, amely azt nyomja csak hogy „veszélyben vagy!”, „félj!”, stb. – Szóval alighanem csak ennek a visszhangját kapta meg szegény megbízóm.

A fő érvem ez ellen az volt, hogy „ennyi erővel senki nem árulna semmit magánúton” – és ez pedig teljesen igaz.

Elég ritka, hogy egy ingatlanos kidobó funkciót is el tud látni, ha viszont mégis, akkor 99%-ban nem vevőbarátok, hanem inkább megállításra szakosodtak így nem alkalmasak ingatlanosnak, ezért elég kicsi a valószínűsége, hogy ezt a funkciót jól betölti. Tehát, ha egy kidobót hívsz, az nem fog neked ingatlant eladni, és mivel a legtöbb ember jó szándékkal jön hozzád, a saját félelmeid miatt a legtöbb eladási esélyt el fogod veszíteni. 

Úgyhogy létrejött a bemutató, egy kedves fiatal házaspár volt az érdeklődő, és a végén már azon beszélgettünk, hogy adjanak vételi ajánlatot, és hogy milyen jó, hogy ennél az ingatlannál nem kellett az ingatlanirodában találkozni, hanem egyből eljöhettek a címre.

Képzelheted, ha Te ennyi félelemmel élsz, akinél ebben az ügyletben elvileg nincs pénz, akkor mit érezzen a vevő, akinél ugye a pénz van – nyilván a pénz van, mert neki ingatlan kell, szóval majdnem hogy pénzzel rohangál – akkor ő mennyire félhet Tőled, ha Te félsz Tőle?

Benne vajon mennyi kétség, és bizonytalanság halmozódhat fel, s ráadásul hogy még rossz döntést is hozhat?

Megoldás: tégy meg minden szükséges óvintézkedést, de ne tartsd vissza a vevőket. 

Szóval Te, mint Eladó ne félj árulni szabadon az ingatlanod. Ne tartsd vissza a tisztességes vevőktől az ajánlatod! Ne titkold a házad, lakásod elhelyezkedését, külső képét, pontos címét, és legfőképpen az irányárát!

Hiszen pont ezek könnyítik meg a tisztességes vevőknek is hogy megtalálják otthonukat a Te ingatlanodban!

Könnyítsd meg a dolgukat, és Te leszel, az, akit kiválasztanak!

A legjobb eredmény érdekében fel kell fegyverkezned a legfontosabb adatokkal az ingatlanfényképezésről, melyeket kiadásakor egyedülálló módon
„Hogyan fényképezz le egy ingatlant?” című e-bookban tudsz megismerni. Amennyiben úgy döntesz, ingatlanost bízol meg, nagyra fogják értékelni, ha jó képekkel rendelkezel majd az ingatlanodról. – Minél hamarabb megszerzed, és ha megérted, és alkalmazod, annál nagyobb eséllyel a múltba veszett köddé válik az ingatlaneladás problémája számodra.
 
 
Ebben az e-bookban eláruljuk Neked, hogy…
 
Hogyan fényképezz le egy ingatlant? – mivel rontják el legtöbben az ingatlan fényképezését;
 
– hogy tartsd kezedben a gépet, és mire figyelj a beállításokkal;
 
– mekkora képeket érdemes készíteni, ha hirdetni akarod az ingatlant;
 
– hogy egy házat vagy lakást hány képpel érdemes hirdetni, és hogy hogyan fényképezz telket;
 
– miért mennek el nehezebben bizonyos településeken az ingatlanok;
 
– és még sok mindent mást is.
 
Tudtad-e, hogy…
 
– mik azok hagyományos hirdetési vonalak az internet korszak előttről, melyek még esetenként most is eredményesek?
 
– mit kell megtenned fényképezés előtt feltétlenül?
 
– miért fontos az, hogy sorrendben készítsd a képeket, és mi a helyes sorrend?
 
– mikor ellenséged a napsütés fényképezéskor, és hogyan kezeld?
 
– hogyan ellenőrizhető le egyszerűen, hogy egy lakás jól van bevilágítva?

A TELJES E-BOOKOT ITT TUDOD MEGVÁSÁROLNI >>>
 
 
Téged NEM érdekelnek a cikkek? MOST akarod eladni az ingatlanod?
Akkor töltsd ki ezt a kérdőívet MOST!
 
 
Következő javasolt cikkünk…
MOST VAJON KITEGYÜK A TÁBLÁT, VAGY SEM – DILEMMA >>>
 
 
Eladó ingatlanjainkat pedig itt láthatod >>>