HOGYAN HIRDESS MEG EGY ELADÓ HÁZAT

2013.01.26. Szűcs László

Amikor el akarsz adni egy házat, legelőször a vevő szemszögéből kell megközelítened. Ha nem így jársz el, a hirdetésed nem lesz hatékony, és rengeteg plusz munkát okozol magadnak….
 
 
Mikor engem felhívnak érdeklődők hirdetésből, gyakran az első kérdésük, hogy hol található a ház, amit hirdetek. Elég alaposnak tartják a fényképeimet, de az elhelyezkedéséről nem tudnak semmit.

Ez a hiányzó láncszem. Míg az ingatlanosok ritka kivétellel nem fedhetik fel az általuk árult ház hollétét, ezért sokan tulajdonosként is hibásan ezt a módszert követik, csak mert sok ilyen hirdetést láttak. Természetesen, mivel mostanában úgy néz ki, főleg az ingatlanosoknak éri meg feladni hirdetéseket, ami valójában nem igaz, de erről majd később.

Szóval látod a sok hirdetést belső képpel, cím nélkül, és azt hiszed, valami misztikus oka van ennek.

Talán biztos azért, mert félnek a betöréstől, vagy mert esetleg ellophatják az ingatlanod?

– Bizonyára nem: a betörésnek, egy gondos vizsgálódás után rájöhetünk, hogy semmi köze ahhoz, hogy áruljuk-e az ingatlant, vagy sem. Bár nyilvánvalóan senki sem fogja a házadat a vállára venni, és elfutni vele, mégis az emberek egy része néha úgy titkolja az általa árult ingatlan hollétét, mintha ezt meg lehetne csinálni.

Érdekes, hogy néhányan, főleg az idősebb korosztály, ha valaki a tulajdoni lapot kéri, vagy a helyrajzi számot, igencsak megijed, mert azt hiszi, hogyha ez valakinek a tudomására jut, akkor azzal vissza lehet élni: ez hamis adat, mert nem lehet, ugyanis a földhivatal, mielőtt végleges bejegyzést tesz a tulajdonviszonyt illetően, előtte egy megelőző lépésként úgynevezett „széljegyre” teszi a bejegyzést, hogy amennyiben valaki érdekelt félnek ez ellenére lenne, még időben tisztázni lehessen az ügyet.

Persze vannak kivételek, mint a közjegyzői okirat, illetve jogerős bírósági határozat, vagy tartozás miatti végrehajtás, de ezek ellen utólag szintén fel lehet lépni, ha jogtalannak ítéljük meg. Tehát megismétlem: az ingatlan helyrajzi számának ismerete nem rontja a biztonságát egy eladónak. – Sőt ma már ez gyakorlatilag olyan könnyen fellelhető, hogy szinte nyilvános adatnak számít, mint az utca, házszám: Aki akarja, akár idegenként is, a Földhivatalban amúgy is utána tud járni a helyrajzi számnak, pont a vevők, és a tulajdonosok védelméért, hogy ne lehessen semmiféle változtatást véghez vinni a tulajdoni lapon anélkül, hogy az a tulajdonosnak, illetve bárkinek, aki ellenőrizni akarja, a tudomására ne jutna. Természetesen a jelenlegi törvények szerint az illetékes Földhivatal bármilyen, a tulajdoni lapot érintő változásról írásban postán értesíti a tulajdonosokat, illetve a tulajdoni lapon szereplő összes felet.

Találkoztam olyan eladóval is, aki, miután megtudta, hogy ingatlanos vagyok, még az ingatlana címét sem volt hajlandó elárulni. Attól félt talán, hogy megveszem? Vagy, hogy eladom valakinek? Ezek szerint ő nem ezt akarta? – Micsoda pazarlás: eladó a házam, de titkolom a címét, nehogy valakinek megtetsszen? – Te, mint tulajdonos, hajlamos leszel ugyanezt lemásolni – pedig pont a külső képek, és a pontos cím: település, utca, házszám az az adat, ami sokszor megadja a lehetőséget, hogy egy vevőjelölt akár még másnap ott legyen az ajtódnál.

Mindig tegyél meg mindent, hogy a hirdetésedben szerepeljen elegendő külső kép a házról, az utcarészről, ahol található, és a pontos címről, illetve térképről, ami alapján könnyen megközelíthető lesz. A következő cikkben röviden írok arra, hogy mire kell figyelned egy építési telek meghirdetésénél. Ajánlom a „Hogyan fényképezz le egy ingatlant” című e-bookot, mely gyakorlatilag a bizonyosságig tud vinni azzal kapcsolatban, hogy miért fontos alapos és elegendő mennyiségű információt, fényképeket közölni az ingatlanról.
 
 
Ebben az e-bookban eláruljuk Neked, hogy…
 
Hogyan fényképezz le egy ingatlant? – mivel rontják el legtöbben az ingatlan fényképezését;
 
– hogy tartsd kezedben a gépet, és mire figyelj a beállításokkal;
 
– mekkora képeket érdemes készíteni, ha hirdetni akarod az ingatlant;
 
– hogy egy házat vagy lakást hány képpel érdemes hirdetni, és hogy hogyan fényképezz telket;
 
– miért mennek el nehezebben bizonyos településeken az ingatlanok;
 
– és még sok mindent mást is.
 
Tudtad-e, hogy…
 
– mik azok hagyományos hirdetési vonalak az internet korszak előttről, melyek még esetenként most is eredményesek?
 
– mit kell megtenned fényképezés előtt feltétlenül?
 
– miért fontos az, hogy sorrendben készítsd a képeket, és mi a helyes sorrend?
 
– mikor ellenséged a napsütés fényképezéskor, és hogyan kezeld?
 
– hogyan ellenőrizhető le egyszerűen, hogy egy lakás jól van bevilágítva?

A TELJES E-BOOKOT ITT TUDOD MEGVÁSÁROLNI >>>
 
 
Téged NEM érdekelnek a cikkek? MOST akarod eladni az ingatlanod?
Akkor töltsd ki ezt a kérdőívet MOST!
 
 
Következő javasolt cikkünk…
ELADÓ ÉPÍTÉSI TELEK MEGHIRDETÉSÉNÉL MIRE KELL FIGYELNED >>>
 
 
Eladó ingatlanjainkat pedig itt láthatod >>>

Címkék:  , , ,